Obiski hospitaliziranih pacientov so delno sproščeni

Od ponedeljka, 28. marca 2022 so delno sproščeni obiski pacientov. Od tega dne so dovoljeni obiski vseh pacientov, ki so hospitalizirani več kot teden dni. Ta časovna omejitev ne velja za obiske kritično bolnih pacientov, otrok, ki se v bolnišnici zdravijo brez spremljevalca in porodnic po porodu.

Za obiskovalce veljajo naslednje omejitve:

1. obiskovalec je lahko ena zdrava oseba, ki ima ves čas obiska nameščeno vsaj obrazno masko IIR,

2. obisk je omejen na 15 minut,

3. obiski so dovoljeni pri pacientu do 2x tedensko,

4. v času obiskov morajo zaščitno obrazno masko nositi tudi vsi pacienti nameščeni v bolniški sobi, ki jo obišče obiskovalec.

Na covid oddelkih so obiski dovoljeni po dogovoru s sobnim zdravnikom.

Omejitev ne velja:

• za kritično bolne, umirajoče paciente, pri katerih so ves čas omogočeni obiski po presoji zdravnika,
  • otroke, ki so sami hospitalizirani na Otroškem oddelku in ORL oddelku, lahko hkrati obiščeta oba starša ali skrbnika, ki sta zdrava. Obiski so mogoči vsak dan med 14. in 18. uro, trajajo pa lahko pol ure;
  • očete novorojenčkov, ki lahko mamice z novorojenčki obiščejo za 15 minut vsak dan med 15.30 in 16. uro.

Spremstvo porodnice pri porodu je dovoljeno. Prav tako je dovoljeno spremstvo partnerja nosečnice pri UZ pregledih morfologije ploda.

Obiskovalci lahko v bolnišnico vstopajo skozi naslednje vhode:

• vhod št. 14 za Otroški oddelek,
  • vhod št. 9 za Ginekološko-porodniški oddelek,
  • vhod št. 11 za Oddelek za infekcijske bolezni in vročinska stanja,
  • vhod št. 6 za vse ostale bolnišnične oddelke.

Obiskovalci se morajo med obiskom bolnišnice ravnati tudi po ostalih priporočilih NIJZ (razkuževanje rok, medosebna distanca,...) ter upoštevati navodila zdravstvenega osebja.