Kako pomagati človeku z nenadnim srčnim zastojem? - 5. junija na Sejmu spretnosti (TVU 2024)

V okviru Tednov vseživljenjskega učenja, najvidnejše kampanje na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji, z veseljem napovedujemo Sejem spretnosti, ki bo v sredo, 5. 6. 2024, od 10. do 13. ure v prostorih Regijskega študijskega središča v Celju (Mariborska cesta 7, 1. nadstropje). Kako pomagati človeku z nenadnim srčnim zastojem? Kako uporabiti avtomatski defibrilator? Lahko s svojim posredovanjem tudi škodujemo? Strah, pomanjkanje informacij in znanja v takšni situaciji marsikoga ohromi, kljub temu, da lahko s svojim posredovanjem ogromno pripomore k ugodnemu izidu.

V Splošni bolnišnici Celje smo se zato odločili, da bomo na letošnjem sejmu spretnosti prikazali prav te veščine in obiskovalcem odgovorili na vprašanja in tako morda premagali dvome, ki jih obhajajo v njihovih razmišljanjih. Obiskovalci sejma pa bodo lahko sodelovali tudi v drugih interaktivnih delavnicah in pridobili nove praktične spretnosti. Vsaka delavnica je zasnovana tako, da spodbuja kreativnost, timsko delo in inovativno razmišljanje. Seznaniti se bo mogoče s spretnostmi različnih tematik, kot denimo:

• TEST »VSTANI IN POJDI« (FAKULTETA ZA ZDRAVSTVENE VEDE V CELJU)
  • SIMULACIJA GIBANJA STAROSTNIKA (FAKULTETA ZA ZDRAVSTVENE VEDE V CELJU)
  • SPOZNAVANJE TEHNIKE RISANJA FRAKTALNE RISBE TER NJENIH POZITIVNIH UČINKOV NA SPOMIN, dr. Mihaela Kežman (JZ SOCIO CELJE – SOCIO VEČGENERACIJSKI CENTER)
  • DELAVNICA 3D MODELIRANJA (VISOKA ŠOLA ZA PROIZVODNO INŽENIRSTVO)
  • IZDELAVA NARAVNE UNIVERZALNE VLAŽILNE KREME, OSVEŽILCA ZRAKA IN ČISTILA (FAKULTETA ZA VARSTVO OKOLJA)
  • KAKO PRAVILNO DVIGOVATI DOJENČKA TER PREMAGOVATI TEŽAVE PRI DOJENJU (DRUŠTVO SVETOVALCEV ZA LAKTACIJO IN DOJENJE SLOVENIJE)
  • PREDSTAVITEV 3D TISKALNIKA IN STROJA ZA VEZENJE (INKUBATOR SAVINJSKE REGIJE)
  • OGLED PODJETNIŠKEGA INKUBATORJA in predstavitev aktivnosti (INKUBATOR SAVINJSKE REGIJE)
  • TEMELJNI POSTOPKI OŽIVLJANJA (SPLOŠNA BOLNIŠNICA CELJE)
  • UPORABA AVTOMATSKEGA DEFIBRILATORJA (SPLOŠNA BOLNIŠNICA CELJE)
  • KVIZ O EU (MEDNARODNA FAKULTETA ZA DRUŽBENE IN POSLOVNE ŠTUDIJE)