Obvezna uporaba obraznih zaščitnih mask

Od 13. julija 2022 je v SB Celje ponovno obvezna uporaba obrazne zaščitne maske tipa IIR (kirurška zaščitna maska). Uporaba obrazne zaščitne maske je obvezna v času gibanja po bolnišnici in pri vseh stikih z zdravstvenim osebjem in ostalimi pacienti in sicer tako za paciente kot tudi za njihove spremljevalce in obiskovalce. Število spremljevalcev pacientov je ponovno omejeno na eno zdravo osebo.

Epidemiološka triaža se izvaja pred Urgentnim centrom Celje.

Tako paciente kot njihove spremljevalce in obiskovalce prosimo, da izvajajo osnovne ukrepe za omejevanje prenosa okužb, kot so razkuževanje rok ter spoštovanje medosebne razdalje.

Informacije o zdravstvenem stanju hospitaliziranih pacientov se še naprej praviloma posredujejo po telefonu.