Od sobote, 4. 7. 2020 so obiski pacientov prepovedani. Izjema so kritično bolni pacienti, hospitalizirani otroci in porodnice

10. 06. 2020 ob 08:28

V Splošni bolnišnici Celje smo, zaradi dodatnega poslabšanja epidemiološke situacije v regiji, dodatno omejili obiske v bolnišnici.

Od sobote, 4. 7. 2020 so prepovedani obiski hospitaliziranih pacientov. Do preklica ali spremembe tega ukrepa bodo tako v naši bolnišnici dovoljeni le obiski:

• pacientov, ki so kritično bolni,
  • porodnic, ki jih lahko obišče le oče novorojenčka,
  • otrok, ki jih lahko obišče le en starš ali skrbnik.

Obisk posameznega pacienta lahko traja največ 15 minut. Obiskovalcina obisk pridejo s svojo zaščitno masko, ki si jo namestijo pred vstopom in jo nato nosijo ves čas obiska. Brez zaščitne maske vstop v bolnišnico ni dovoljen.

Spremstvo porodnice pri porodu je dovoljeno.

Obiskovalci bodo na vhodih še naprej morali opraviti epidemiološko triažo. Medicinske sestre bodo preverile tveganja za COVID19 po naslednjem vprašalniku.

DA

NE

1.

Imate povišano telesno temperaturo (nad 37,5°C)?

2.

Ste prehlajeni?

3.

Kašljate?

4.

Vas boli v grlu, žrelu?

5.

Imate spremenjen okus ali vonj?

6.

Imate občutek težkega dihanja, stiskanja v prsnem košu?

7.

Imate bolečine v mišicah?

8.

Imate prebavne težave (drisko ali bruhanje)?

9.

Ima kdo drug doma ali v službi takšne težave?

10.

Ste imeli pozitiven izvid testa na okužbo z virusom SARS-CoV-2 oziroma na bolezen COVID-19?

11.

Ste bili v stiku z okuženo osebo (oboleli svojci, sostanovalci ali sodelavci)*?

12.

Ste bili v stiku s potencialno okuženo osebo (oboleli svojci, stanovalci ali sodelavci)*?

*Kot stik z okuženo osebo se ne šteje stika zdravstvenih delavcev v ustrezni osebni varovalni opremi z okuženimi ali potencialno okuženimi pacienti pri izvajanju zdravstvene dejavnosti.