Obvestila krvodajalcem

Spoštovani krvodajalci / krvodajalke,

v imenu prejemnikov krvnih komponent, se vam iskreno zahvaljujemo za solidarnost, ki omogoča bolnikom zdravljenje in življenje.

Kljub izrednim razmeram potrebujemo kri za nujna zdravljenja.

Trenutno nam najbolj primanjkuje krvi krvnih skupin A in 0, zato še posebej vabljeni krvodajalci teh krvnih skupin.

Obveščamo vse krvodajalce, ki želijo darovati kri, da je zaradi trenutnih izrednih razmer, potreben predhodni telefonski posvet z osebjem Transfuzijskega centra.

Vse krvodajalce prosimo, da pred prihodom v Transfuzijski center Celje pokličejo na telefonsko številko:

☎️ 03 423 35 97

Telefonska naročila sprejemamo od ponedeljka do petka od 7.30 do 15.00.

Lahko pa nam posredujete svoje podatke (ime in priimek ter telefonsko številko) preko spletne pošte: narocanjekrvodajalcev@sb-celje.si in poklicali vas bomo nazaj.

Naše osebje se bo pogovorilo z vami in ocenilo ali lahko pristopite k darovanju krvi. Dogovorili se bomo tudi za dan in uro odvzema v Transfuzijskem centru.

!!! NOVI UKREPI - ODLOK o začasni delni omejitvi gibanja
Prihod krvodajalcev na odvzem krvi SODI V SKLOP OPRAVLJANJA ZDRAVSTVENE STORITVE, zato je za namene darovanja krvi dovoljen prehod izven regije občine stalnega ali začasnega bivanja. Odlok zahteva izpolnjeno in podpisano IZJAVO.
Za dokazilo o udeležbi na krvodajalski akciji velja:
- SMS povabilo na krvodajalsko akcijo,
- potrdilo o udeležbi na krvodajalski akciji,
- klic na telefonsko številko transfuzijskega centra ali navedeno v SMS povabilu,
- krvodajalska izkaznica.

Vse aktualne informacije v zvezi z ukrepi pri krvodajalvcih za preprečevanje prenosa SARS-CoV-2 in termine krvodajalskih akcij najdete tudi na povezavi: http://www.ztm.si/novice/covid-19-in-ukrepi-pri-kr...

Najlepša hvala. Ostanite zdravi.

Kolektiv Transfuzijskega centra

PLANIRANE KRVODAJALSKE AKCIJE v organizaciji TC Celje za obdobje januar - marec  2021:

7. 1.

Laško

Pivovarna Laško

OBVESTILO ZA BOLNIKE, KI PRIHAJAJO NA TERAPEVTSKE ODVZEME

Zaradi preventivnih ukrepov v zvezi s povečano stopnjo tveganja prenosa koronavirusa SARS-CoV-2 obveščamo vse bolnike, ki prihajajo na terapevtske odvzeme, da vas bo en delovni dan pred načrtovano obravnavo poklical zdravnik Transfuzijskega centra. Med klicem bo opravljena epidemiološka triaža. Vse bolnike pozivamo, da ob tem navedejo prave in resnične podatke o svojem zdravstvenem stanju in o zdravstvenem stanju svojcev s katerimi živijo v skupnem gospodinjstvu.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in vas lepo pozdravljamo.

Kolektiv Transfuzijskega centra